Невидиме. Марія Примаченко

«Стародавнє дерево росло на Вкраїні,
на широкій долині,
де паслися Шевченкові бирки [вівці],
а у нього на колінах дірки були,
отак пан дивився».
Марія Примаченко

Не схожа ні на кого – зі своєю неповторністю і справжністю, хіба що трохи із її сучасницями Катериною Білокур і мексиканкою Фридою Кало, Марія Примаченко стала цьогорічним символом Нового року не лише в київському новорічному містечку на Софійській площі, але й в музеї Шевченка.

Національний музей Тараса Шевченка вирішив показати зворотній, потаємний бік робіт художниці, які нещодавно отримав для своєї колекції від Дирекції художніх виставок України.

Примаченко завжди підписувала свої полотна просто «М. П.», проте на звороті розгортала ще один невидимий світ, який доповнював і надавав нових смислів її картинам. Це фантастичні назви-підписи, які малоосвічена (а за плечима Марії усього чотири роки навчання) художниця витворювала народною говіркою у вигляді приказок-приповідок, часто римованих. Дуже прості, жартівливі, по-дитячому наївні, вони звучать влучно, яскраво і актуально.

У рамках виставки в атріумі Національного музею Тараса Шевченка функціонуватиме інтерактивний простір «Prima Maria»: величезні розмальовки із зображеннями звірів і птахів Марії Примаченко та яскрава фотозона с чудесними персонажами художниці, яку надав музею ТРЦ Gulliver.

«Космічний» світ Примаченко буде доповнено скульптурами із сіна – сіноскриптами від майстерні Олексія Шевчука «ArtBuz»  та «гуцульськими роботами» Сергія Григоряна.

Також у рамках виставки 24 грудня о 18:00 відбудеться музично-театральна вистава від студії «По-доброму».

Святковий настрій для вас створюватиме дизайнерська ялинка від «Borjomi». А інтерактивну зону для дітей обладнано за допомогою блог-журналу LuckyUkraine та дитячого телебачення Веселка ТВ.

Відкриття виставки 21 грудня о 18:30.

Вхід на відкриття вільний.

Виставка експонується до 21 січня.