національний музей
тараса шевченка

укр рус eng

Казахстан

Алмати

Пам’ятник-погруддя встановлено на розі проспекту Достик і вулиці Шевченка на честь 185-річчя з дня народження поета (1999 рік). Автором монументу є український скульптор Віталій Рожик з Житомирщини. Пам’ятник  і постамент виготовлені з червоного граніту.


Актау

1982 року в молодому казахському місті на набережній, біля самого моря, було встановлено бронзову скульптуру Т. Шевченка в пам’ять про 7-річне перебування поета на цій землі. Автори пам’ятника – скульптори В. Сухенко і М. Воронський та архітектор Е. Федоров.


Карабутак

1968 рік

 

Меморіальна дошка з написом: «У травні 1848 року в Карабутаку знаходився на засланні Т. Г. Шевченко – великий український поет-демократ»


Форт Шевченка

Ще у 1881 році до 20-річчя з дня смерті поета Іраклій Усков встановив біля будинку, де проживав із сім’єю, пам’ятник Т. Шевченкові – перший на казахській землі й у світі. Він являв собою погруддя на круглому п’єдисталі. Постамент виготовив друг Шевченка – казах Каражусуп. 1920 року пам’ятник було зруйновано, а 1927 року його відновили.

1 травня 1927 року в міському парку встановили другий пам’ятник Т. Шевченку – гіпсове погруддя .Автор – скульптор Атрау.

Третій пам’ятник Кобзареві встановлено у жовтні 1997 року. Автор – скульптор В. Чепелик зобразив митця у солдатській формі.